Hero Image

Vakcíny

Naša práca sa zameriava na vývoj vakcín, vďaka ktorým sa niektoré ochorenia môžu stať minulosťou.

Vakcíny ako jeden z najväčších objavov

Očkovanie patrí medzi najvýznamnejšie objavy, ktoré v súčasnosti ovplyvňujú ľudské zdravie. Vakcíny doposiaľ umožnili vyhubenie pravých kiahní a odhaduje sa, že v rokoch 2010 až 2015 celosvetovo zachránili minimálne 10 miliónov životov.

Naša práca v oblastí vakcín

Od roku 1985 sme distribuovali viac ako
2,8 mld.

vakcín po celom svete

Vyrábame vakcíny proti
14

druhom infekčných ochorení, ako sú: hepatitída, HPV, pneumokoky, ebola a iné

Viac ako
500 mil.

vakcín proti HPV sme distribuovali od roku 2004

Skúsenosti s vývojom vakcín

Nie je žiadny tajomstvom, že výskum a vývoj vakcín je zložitý a časovo náročný. Spoločnosť MSD sa vakcínam venuje už viac ako 100 rokov a zohrala v histórii očkovania zásadnú úlohu. Laboratóriá MSD sa stali domovom pre množstvo špičkových vedcov. Jedným z nich bol aj mikrobiológ Dr. Maurice Hilleman, ktorý počas svojej kariéry stál za vývojom viac ako 40 vakcín, napríklad proti parotitíde, osýpkam či hepatitíde typu A a hepatitíde B6.

Dlhá a úspešná história vývoja a výroby vakcín je základným kameňom, ktorý dodnes umožňuje pokračovať v tomto zložitom procese. Naše očkovacie látky zachraňujú milióny životov detí aj dospelých a prispievajú k tvorbe zdravšej budúcnosti pre každého človeka.


Inovácie a oblasť zamerania

Aby sme udržali krok s neustále sa vyvíjajúcimi ochoreniami, prinášame inovácie v oblasti výskumu vakcín a očkovania, aby sme ľuďom priniesli nové možnosti prevencie a ochrany.

Spoločnosť MSD taktiež prispieva k boju proti ochoreniam spôsobeným ľudským papilomavírusom (HPV). Naše vakcíny ponúkajú ochranu napríklad pred rakovinou krčka maternice, análneho otvoru, či genitálnym bradaviciam. Do nášho portfólia patrí aj očkovanie proti pneumokokovým a rotavírusovým infekciám, MMR vakcína a očkovanie proti hepatitíde A.

SK-NON-00646

Next