Prístup k liekom

 

Venujeme značné úsilie zlepšovaniu dostupnosti zdravotnej starostlivosti a spolupracujeme s tými, ktorí majú rovnaký cieľ.

Uvedomujeme si, že nie všetci, ktorí potrebujú naše lieky, k nim majú aj prístup – či už preto, že sa nemôžu dostať k lekárovi, a teda nepoznajú svoju diagnózu, alebo si nemôžu dovoliť platiť za starostlivosť a liečbu. Preto dbáme na to, aby sme pomáhali zabezpečiť prístup k liekom, očkovacím látkam a zdravotnej starostlivosti v globálnom meradle. 

Na celom svete stále rastie potreba zabezpečiť lepší a komplexnejší prístup k liekom a vakcínam. Vytvorili sme preto rad programov, na ktorých spolupracujeme s organizáciami z verejného i súkromného sektora, vďaka ktorým by sme chceli rozšíriť dosah zdravotnej starostlivosti a vylepšiť prístup k našim produktom, aby z nich mohli ťažiť všetci, nech už žijú kdekoľvek. 

Boj s infekciou HIV a ochorením AIDS v Botswane 

Spoločnosť MSD pomáha ľuďom žijúcim v krajinách postihnutých infekciou HIV a ochorením AIDS meniť ich životy. Zaviazali sme sa vyčleniť v priebehu niekoľkých rokov viac ako 56 miliónov dolárov na spoluprácu s vládou v Botswane a nadáciou Billa a Melindy Gatesovcov, aby sme zastavili šírenie infekcie HIV a ochorenia AIDS a poskytli liečbu, starostlivosť a pomoc ľuďom nakazených týmto vírusom. 

Darcovský program pre boj s riečnou slepotou 

Vďaka tomuto programu sa už dosiahlo zlepšenie kvality života a odvrátenie hroziacej slepoty u miliónov osôb v Afrike, Latinskej Amerike a Jemene. Mectizan Donation Program (MDP) bol založený v roku 1987 a získal si povesť jedného z najúspešnejších celosvetových projektov spolupráce v oblasti zdravotnej starostlivosti. Liek vyvinutý spoločnosťou MSD za účelom liečby a prevencie slepoty a obmedzenia rozšírenia bolestivých a ťažkých kožných prejavov tohto ochorenia je teraz dostupný viac ako 40 miliónom osôb ročne v 34 krajinách. Spoločnosť MSD pomáha v boji s riečnou slepotou už vyše 25 rokov.