Prejsť nahor
Prihlásenie

Prístup k liekom

Prístup k liekom
The module 1.4.1
Vyvíjame a vyrábame lieky a očkovacie látky pre milióny ľudí na celom svete. To však nestačí, pokiaľ k nim ľudia nemajú mať prístup.
The module 1.5.2
The module 1.5.2
The module 1.5.2
The module 1.5.2
The module 1.5.1

Uvedomujeme si, že nie všetci, ktorí potrebujú naše lieky, k nim majú aj prístup – či už preto, že sa nemôžu dostať k lekárovi a teda nepoznajú svoju diagnózu, alebo si nemôžu dovoliť platiť za starostlivosť a liečbu. Preto dbáme na to, aby sme pomáhali zabezpečiť prístup k liekom, očkovacím látkam a zdravotnej starostlivosti v globálnom meradle.

Na celom svete stále rastie potreba zabezpečiť lepší a komplexnejší prístup k liekom a vakcínam. Vytvorili sme preto rad programov, na ktorých spolupracujeme s organizáciami z verejného i súkromného sektora, vďaka ktorým by sme chceli rozšíriť dosah zdravotnej starostlivosti a vylepšiť prístup k našim produktom, aby z nich mohli ťažiť všetci, nech už žijú kdekoľvek.

The module 1.5.1

Boj s infekciou HIV a ochorením AIDS v Botswane

Spoločnosť MSD pomáha ľuďom žijúcim v krajinách postihnutých infekciou HIV a ochorením AIDS meniť ich životy. Zaviazali sme sa vyčleniť v priebehu niekoľkých rokov viac ako 56 miliónov dolárov na spoluprácu s vládou v Botswane a nadáciou Billa a Melindy Gatesovcov, aby sme zastavili šírenie infekcie HIV a ochorenia AIDS a poskytli liečbu, starostlivosť a pomoc ľuďom nakazených týmto vírusom.

The module 1.5.1

DARCOVSKÝ PROGRAM PRE BOJ S RIEČNOU SLEPOTOU

Vďaka tomuto programu sa už dosiahlo zlepšenie kvality života a odvrátenie hroziacej slepoty
u miliónov osôb v Afrike, Latinskej Amerike a Jemene. Mectizan Donation Program (MDP) bol založený v roku 1987 a získal si povesť jedného z najúspešnejších celosvetových projektov spolupráce v oblasti zdravotnej starostlivosti. Liek vyvinutý spoločnosťou MSD za účelom liečby a prevencie slepoty a obmedzenia rozšírenia bolestivých a zohavujúcich kožných prejavov tohto ochorenia je teraz dostupný viac ako 40 miliónom osôb ročne v 34 krajinách. Spoločnosť MSD pomáha v boji s riečnou slepotou už vyše 25 rokov.

The module 1.5.1